Aktuality z roku 2011

16.12.2011

Všechna koťátka z našich dvou vrhů již našla skvělé nové majitele. Další vrh plánujeme v příštím roce
Letošní výstavní sezonu jsem zakončili v Olomouci. Oba dva dny byly vystaveny Umbra Rosa a Geisha. Umbra Rosa bohužel ještě není zcela v kondici, i přesto obě holky byly velmi úspěšné. V sobotu Rosa v konkurenci dalších čtyř Něv získala CAC a dále v konkurenci kocoura a kotěte získala také BIV a následně v těžké konkurenci druhé skupiny získala nominaci do BIS.
Geisha byla taktéž úspěšná a v SIB skupině 3 získala BIV. V neděli Rosa obdržela svůj první CACIB a Geisha obdržela nominaci do BIS. Výstavní program na příští rok zahájíme v lednu v Ostravě, v únoru v Bratislavě a v březnu v Uherském Hradišti, vše dle kondice koček.

14.10.2011

V naší stanici jsme se rozhodli nechat si jeden ze svých odchovů - kočičku Geishu.
Další vrh plánujeme na léto/podzim 2012.
Nyní se zaměříme více na výstavní kariéru, začneme 16. 10. na MVK v Praze, zde vystavíme Shafrana a Geishu, oba ještě ve třídě juniorů a očekáváme velkou konkurenci ve druhé skupině, tak jsem velmi zvědavá, jak naše klasická kočičí sekce dopadne.
Další výstavy budou následovat:
MVK Ostrava - 22.-23.10 - Shafran (9.tř.), Geisha (12.tř.)
MVK Pardubice - 19.-20.11. - Shafran (9.tř.), Geisha (12.tř.)
MVK Olomouc - 3.-4.-12. - Shafran, Geisha, Anni-Frida, Umbra Rosa

05.07.2011

Koťátka z vrhu F jsou již všechna zamluvená až na posledního sněhového kocourka First Kisse s milou a uvrněnou povahou. Do nových domovů začnou všichni odcházet přibližně za dva týdny.
Velkou radost mi dělají také sibiřská koťátka z vrhu G, dnes mají 10 dní, všichni již mají otevřená očička a jedná se vskutku o velice vyrovnaný a v typu povedený vrh. Uvidíme, jak porostou dál.

25.06.2011

Dnes v dopoledních hodinách porodila Umbra Rosa svůj první vrh. Narodil se 1 kocourek a 4 kočičky. Koťátka jsou klasické SIB a nositelé Colour Point genu. Všichni se mají čile k světu, porodní váhy byly vyrovnané, v rozmezí 92 až 105 gramů.

23.06.2011

Koťátka mají dva měsíce. Již jsou 2x odčervená a chystáme se na první očkování. K zamluvení je kočička Florette a kocourek First Kiss.
Již každým dnem očekáváme porod naší druhé kočičky Umbry Rosy. Koťátka budou všechna ve zbarvení klasické sibiřské kočky, stejná jako otec vrhu Griliash. Více informací v sekci Plány.

11.06.2011

Koťátka mají 7 týdnů, daří se jim skvěle a krásně rostou. Již je k dispozici pouze kočička Florettka, malá princezna s ďáblíkem v těle, veselá, hravá, a kocourek First Kiss, naopak opatrný andílek, který bude skvělým společníkem a ozdobou u svých budoucích páníčků.

28.05.2011

Koťátka již mají 5 týdnů, všichni krásně rostou a prospívají. Všichni již také baští granulky a chodí ukázkově do záchůdku.
Z našich koťátek hledá domov již jen jedna kočička a dva kocourci. Kočička Florette je ve zbarvení "bubáček", jediné koťátko v plné barvě bez kresby ve vrhu. Florettka je velice milá kočička, která bude zcela jistě dělat radost svému budoucímu majiteli svou veselou povahou.
Kocourek Fondue "Fondík" je malý nebojsa v barvě seal s kresbou. Je hrooozně milý, rád laškuje a hraje si s jakýmikoliv příchozími dvounožci, je s každým hned kamarád.
Kocourek First Kiss je největší macíček z vrhu a je v atraktivním zbarvení red tabby point, krásně bílý, vypadá jako z vaty. Je spíše opatrnější, ale v lumpačení nezůstává nikterak pozadu za svými sourozenci. Zcela jistě si získá svého budoucího majitele milou a nekonfliktní povahou.

22.04.2011

Dnešní datum bylo pro naši stanici velice plodné, v tento den se totiž staly dvě významné události. MÁME KOŤÁTKA! Narodil se náš druhý vrh - "F". Více informací a foteček dodám později, najdete je ZDE. Shodou okolností se miminka narodila úplně ve stejný den, jako náš první vrh "E".
Tímto tedy gratuluji všem mým E-čkům k prvním narozeninám!
Druhou významnou událostí je rozšíření naší chovatelské stanice o nový přírůstek, kocourka, pro kterého plánuji chovnou kariéru. Je jím Shafran Dikaya Krassa, RU ze St. Petersburgu. Více informací na jeho stránečce

02.04.2011

Přidány základní informace k mým plánům:

Geneticky je něvská maškaráda sibiřskou kočkou. V podstatě všude ve světě je logicky tedy i uznávaná jako barevná varieta sibiřské kočky. FIFe je známo svými konzervativními názory a jelikož bylo třeba udělat několik kompromisů, byla něva uznána nikoliv jako barevná varieta SIB, ale jako její sesterské plemeno, i když stále platí to, že dvěma sibiřským kočkám se rodí v jednom vrhu sibiřky i něvy, tak jako se jakékoliv jiné kočce narodí ve vrhu klidně černá i rezavá koťata. Colourpoint zbarvení je opravdu čistě jen barva, a jelikož, jak říká má velmi dobrá kamarádka, barva neskáče ani neběhá, rozhodla jsem se vzít rozum do hrsti a chovné páry nevybírat „rasisticky“ dle barvy (rozumějte, nevybírat podle toho, zda má sibiřka kožíšek klasický nebo colourpoint), ale podle kvality, zdraví a povah jednotlivých zvířat. Tyto tři rysy jsou pro mne v mém chovu nejdůležitější, nejsem sběratel barev a proto nechci, aby byly v mém chovu zcela rozhodující. Proto tedy vznikl chovný pár Umbra Rosa a Griliash a v mé stanici se nebudou rodit pouze NEM, ale i SIB. Z dlouhodobého hlediska se ovšem budu i nadále zaměřovat více na NEM.

20.03.2011

Dnes proběhla MVK v Uherském Hradišti. Účastnili jsme se s Rosou a Goranem, něvičky zamíchaly nejvyšší soutěží, výsledky:
Goran si odnesl první certifikát CAGPIB,
Umbra Rosa ve svých necelých 11-ti měsících sklidila obrovský úspěch, odnesla si EX1, CAC, BIV, NOM a jednohlasně BIS kočka II. skupiny! Máme velkou radost!

16.03.2011

Krytí se pravděpodobně vydařilo, všechno napovídá tomu, že okolo 23. 4. můžeme očekávat náš druhý vrh. Více informací o obou rodičích, o možných barvách a o koťátkách z naší stanice naleznete v sekci Koťátka. Pro koťátka budeme hledat především milující rodiny, kde se uplatní jako mazlíčci a společníci
V neděli 20. 3. můžete vidět Umbru Rosu a Gorana na MVK v Uherském Hradišti. Rosa bude poprvé soutěžit ve třídě otevřené!

19.02.2011

Frídulka odcestovala na Valentýna ke krycímu kocourovi, více v sekci Plány a Koťátka. Vše vypadá nadějně a pokud se krytí opravdu zdařilo, tak můžeme koťátka očekávat ve stejném termínu, jako náš první vrh, okolo 23. 4. 2011.

08.02.2011

Dnes Frídulka podstoupila sonografické vyšetření na HCM s negativním výsledkem! Jsme velice rádi :).

06.02.2011

Plánujeme další výstavy, vidět nás můžete v neděli 20. 3. na MVK v Uherském Hradišti. Vystavována bude pravděpodobně Umbra Rosa a Goran.

17.01.2011

Již začínám připravovat chovatelské plány pro rok 2011. Jejich aktuální podobu naleznete v sekci "Plány". V naší stanici chystáme letos dva vrhy. K Frídě jsem jako partnera vybrala polský import, krásného modrého kocoura. Pro Rosu jsme po domluvě s chovateli zvolili opravdu jedinečné spojení, bude jím kocour s klasickým sibiřským zbarvením, čili koťata budou pravděpodobně všechna sibiřská, ovšem toto spojení nám přinese velice dobrou krev do chovu a navíc všechna koťátka ponesou CP gen, tudíž se po nich budou rodit něvičky.

09.01.2011

Od 1. 1. 2011 jsou něvičky plně uznané plemeno, což mimo jiné znamená, že mohou na výstavách postoupit do nejvyšší soutěže o BIS - Best in show, a také mohou sbírat certifikáty jako ostatní plemena, tj. ne jen pouze IC, ale také všechny následující.
My jsme se dnes vypravili na první výstavu v tomto roce konanou v ČR, výsledky:
Anni-Frida - EX1 (ze 2 koček), CAGCIB;
Umbra Rosa - EX1, BIV, NOM. Rosinka je tedy pravděpodobně první něvička v BIS pod Fifé. Mám z obou holek velkou radost!

ARCHIV NOVINEK 2010

Copyright © 2012 de Lourdes*CZ | Design : Nikola Arcanidu | Update : Hana Kadlecová