Website Translation

Aktuality

17.11.2016

V průběhu roku se v naší stanici událo mnoho věcí, narodilo se nám několik vrhů, otestovali jsme některé naše kočičky na genetická onemocnění (s negativními výsledky) a také si ponechali do chovu další generaci po našich kocourech a aktuálně nemáme v naší stanici chovného kocoura. Shafran je spokojeným kastrátem a York nyní působí v chovu v Itálii. Pevně věřím, že jsou oba klučíci spokojení :)
Nyní neplánujeme žádný vrh a začínáme se rozhlížet po novém vhodném  kocourkovi.

1.1.2016

Naše chovatelská stanice reprezentuje článkem plemeno sibiřská kočka na webových stránkách Modrý kocouř!


4.7.2015

Uplynulo mnoho měsíců a v naší stanici proběhlo mnoho změn. Několik kotíšků i dospěláků nalezlo své nové domovy, prožili jsme několik velkých výstavních úspěchů především s naší kočičkou Geishou De Lourdes, které se podařilo získat několik vítězství na velkých výstavách včetně speciální výstavy SIB v Polsku. Nicméně po krátké době stagnace jsem se rozhodla svůj chov opět trochu posunout.  Opustila jsem některé linie a naplno jsem se pustila do práce především s klasickými ruskými liniemi v kombinaci  s TOP liniemi z CZ a Evropy. Věřím, že se mi dál bude dařit naplňovat svoji vizi o odchování především zdravých kotíšků s milou povahou. 

27.5.2013

Ve druhé polovině června se naše chovatelská stanice rozšíří o malou čertici Cesmínu ze stanice Regio Boreas, CZ.  Už se na tebe, princezno, moc těšíme! :)

25.4.2013

Geisha a Shafrán podstoupili preventivní sonografické vyšetření srdce a ledvin na genetická onemocnění HCM a PKD, oba dva s negativním výsledkem :)

Pokud vše půjde tak jak má, můžeme první dny v červnu očekávat narození koťátek po Rosince a Shafránkovi, vrh "J".  

25.3.2013

Na výstavě v Uherském Hradišti Geisha dokončila titul Grandinterchampion jako první kočičky v naší stanici. V neděli obdržela svůj první certifikát pro zisk titulu Supreme Champion a také získala nominaci do BIS.

Nyní se již budeme soustředit více na chovatelské záležitosti a pokusíme se zapracovat na prvních potomcích po naší Geishi :)

2.3.2013

Obrovský úspěch pro naši stanici :) Geisha se stala absolutním vítězem Speciální soutěže sibiřských koček v Polsku!  Dále pak v BIS získala Best of Best!

17.2.2013

Včera jsme se s Geishou zúčastnili MVK v Praze v hotelu Diplomat. Geisha si odvezla skvělý výsledek, obdržela certifikát CAGCIB, v konkurenci dalších tří sibiřských kočiček obdržela Best in Variete, následně vybojovala v konkurenci další tří kočiček nominaci do Best in Show a v této závěrečné soutěži v konkurenci dalších čtyř kočiček získala BIS. 

22.1.2013

Dne 21.1.2013 naše Undinka podstoupila preventivní lékařské vyšetření na HCM a PKD, oboje s negativním výsledkem! :)

Všichni čtyři chlapíčci z vrhu I již mají své nové domovy a jsou rezervovaní.

Sledujte naše plány, v roce 2013 bychom rádi uskutečnili dvě zajímavá spojení , snad se dočkáme krásných, zdravých a milých koťátek. 

8.12.2012

Všechna koťátka z vrhu CH již mají své nové domovy.

15.11. se narodil náš letošní druhý vrh I, máme 4 úžasné chlapečky.

25.8.2012

Máme koťátka! Více než po roce se v naší stanici narodila koťátka, vrh "CH". Miminka přišla na svět časně ráno 21. srpna. Máme tři holčičky a dva kloučky.

Do naší stanice dále přicestovala chovná posila z Ruska, chovný kocourek York

18.07.2012

Okolo 21. srpna by se měla narodit koťátka Umbře Rose - vrh CH. Více info v sekci plánů.
V září by do naší stanice měla přicestovat chovná posila - něvský kocourek York z Moskvy ze stanice Formula Uspekha!!! Více o něm na jeho stránce.

05.05.2012

Dnešní den jsme strávili na velmi příjemné výstavě v Brně, která byla velkou událostí. Konala se při příležitosti světového kongresu World Cat Congres, který byl letos poprvé v České Republice. Posuzovatelé na této výstavě patří k nejvyšším představitelům světových organizací, o to více jsou pro nás její výsledky potěšující - Undina si odnesla EX1, nominaci a BEST in SHOW.

29.04.2012

Pod hlavičkou naší stanice se narodil v Praze vrh "H". Více info později.

05.03.2012

Včerejšek byl pro nás ve znamení setkání s přáteli a výstavy v Praze v kongresovém centru. Rosa v konkurenci 7 dalších něv bez bílé získala EX1, první certifikát CAGCIB, BIV total a také nominaci do BIS. V BIS Rosa prohrála 2 ku 3 hlasům proti NFO. Jelikož v neděli probíhala také speciální soutěž koček s odznaky, mohly do ní být nominovány také něvičky spolu s peršany, britkami, ragdolly, birmami, atd. Rosa dostala v rozstřelu proti peršanovi nominaci i do této druhé BIS. V samotné speciální soutěži se ocitla v konkurenci dalších 6 koček ze všech čtyř skupin, uspěla a odnesla si tedy vítězství BIS female of special show of colorpoints.
Úspěšná byla i Geisha, která v konkurenci velmi hezké kočičky stejné barvy získala bez zaváhání EX1 a vysloužila si také nominaci do BIS.

19.02.2012

Na lednové výstavě v Ostravě bodovala Rosa, odnesla si skvělý posudek, certifikát a nominaci do BIS!
První únorový víkend jsme navštívili Slovensko, kam jsme zavítali s Geishou a Rosou. Rosa si u paní Steinhauser vysloužila skvělý posudek a poslední certifikát CACIB a tím tedy Rosa získává titul Interchampion. Geishu posuzoval p. Sagurski, odnesla si vynikající posudek a v konkurenci dvou krásných mainů jí p. Sagurski bez rozmýšlení poslal do nejvyšší soutěže - získala tedy nominaci do BIS!
Začátkem března se chystáme na výstavu do Prahy a v dubnu pravděpodobně do Hradce Králové a Ostravy. Vše dle kondice kočiček.
Dále se chystáme v dubnu/květnu vycestovat s Rosou na krytí. Viz sekce Plány.

24.01.2012

Dnes v noci přicestovala z Moskvy naše nová chovatelská posila, kočička Undina ze stanice Neva´s Legend. Zatím se u nás čtyřměsíční holčička zabydluje a jde jí to velice rychle :)
Náš výstavní kalendář bude pokračovat 4.2. v Bratislavě, pojede Geisha a Rosa.
V sekci Plány najdete spojení, která bychom rádi stihli v roce 2012, ovšem vše je pouze orientační a může se to v průběhu roku změnit.

ARCHIV NOVINEK 2011

Copyright © 2012 de Lourdes*CZ | Design : Nikola Arcanidu | Update : Hana Kadlecová